Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnice

Ponuka majetku

Zverejnenie zámeru prenájmu nebytových priestorov – 21.11.2017

Mesto Bojnice v zmysle ustanovenia § 9a, ods. 9) zákona SNR č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších zmien a doplnkov zverejňuje zámer prenajať nehnuteľný majetok.
Predmetom prenájmu s ...viac...

Zverejnené 21.11.2017 -správca- Vyprší o 12 dní.


 

Zverejnenie zámeru mesta Bojnice predať nehnuteľný majetok

Mesto Bojnice v zmysle ustanovenia § 9a, ods.9) písm. c) zákona SNR č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších zmien a doplnkov zverejňuje zámer predať svoj nehnuteľný majetok z dôvodu hodného ...viac...

Zverejnené 9.11.2017 -správca- Vyprší dnes.


 

Zverejnenie zámeru mesta Bojnice predať nehnuteľný majetok

Mesto Bojnice v zmysle ustanovenia § 9a, ods.9) písm. c) zákona SNR č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších zmien a doplnkov zverejňuje zámer predať svoj nehnuteľný majetok z dôvodu hodného ...viac...

Zverejnené 9.11.2017 -správca- Vyprší dnes.


 

Zverejnenie zámeru mesta Bojnice dať do prenájmu nehnuteľný majetok

Mesto Bojnice v zmysle ustanovenia § 9a, ods.9) písm. c) zákona SNR č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších zmien a doplnkov zverejňuje zámer dať do prenájmu svoj nehnuteľný majetok - časť p ...viac...

Zverejnené 9.11.2017 -správca- Vyprší dnes.


 

Zverejnenie zámeru mesta Bojnice dať do prenájmu nehnuteľný majetok z dôvodu hodného osobitného zreteľa - 09.10.2017

Mesto Bojnice v zmysle ustanovenia § 9a, ods.9) písm. c) zákona SNR č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších zmien a doplnkov zverejňuje zámer dať do prenájmu svoj nehnuteľný majetok z dôvodu ...viac...

Zverejnené 9.10.2017 -správca-


 

Štvorlístok pre talenty 2017Vytlačiť
 

SLEDUJTE 17.septembra 2017 (nedeľa) o 20.10 hod. na Barrandov Family

 

Občianske združenie LECA v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislavou zorganizovalo už po tretíkrát česko-slovenský televízny benefičný galavečer Štvorlístok pre talenty, ktorý sa tento krát konal v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava v Bratislave.

Záštitu nad projektom udelil prezident Českej republiky J.E. Miloš Zeman, predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico, primátor hlavného mesta Bratislavy Ivo Nesrovnal, komisárka pre deti SR Viera Tomanová a ministerka práce a sociálnych vecí ČR Michaela Marksová.

 

Občianske združenie LECA podporuje talentované deti a mládež zo sociálne znevýhodnených skupín obyvateľstva na Slovensku i v Českej republike.

Podpora prebieha vo všetkých umeleckých odvetviach – hudba, spev, tanec, divadlo a výtvarné umenie. Cieľom je podporovať deti dlhodobo, aby dokázali svoj talent a jeho rozvíjanie obhájiť. Štipendisti o.z. LECA sú žiaci základných umeleckých škôl, študenti konzervatórií, víťazi domácich a svetových súťaží, študenti umeleckých odborov na vysokých školách atď. Zmyslom projektu je podporovať jedinečnosť a osobitosť každého snaživého dieťaťa, bez rozdielu sociálneho zázemia, vierovyznania a rasy.

 

Slávnostný večer sa nesie v duchu mytologického príbehu, ktorý rámcuje galaprogram a prepája vystúpenia štipendistov a profesionálnych umelcov. Tento príbeh na základe námetu spoluzakladateľa združenia a dramaturga Roberta Lecu spracoval renomovaný scenárista Karol Hlávka a réžie sa ujal Jaroslav Moravčík. Mytologické postavy bohýň stvárňujú herecké legendy Ida Rapaičová, Eva Landlová, Zuzana Kocúriková a Mája Velšicová, český herec Pavel Trávníček a spolu s nimi tiež zahraničné herečky Jitka Frantová Pelikan a Shana Lenner. Večer moderujú mladí herci Juraj Bača a Barbora Žilecká.

 

„Je fantastické, že existuje takýto projekt ako je ŠTVORLÍSTOK PRE TALENTY, ktorý založili Andrej a Roberto Leca. Podporovať talentované deti zo sociálne slabších vrstiev, aby mohli rozvíjať svoje vlohy, je vec, ktorá sa dnes len tak nevidí a zaslúži si obdiv. Keď ma oslovili, či by som prijal miesto v ich umeleckej rade pri výberovom konaní na podporu takýchto detí a mladých ľudí, považoval som to za česť. Bolo pre mňa silným zážitkom sledovať a hodnotiť tieto sudičkami obdarené deti. A dojímali ma aj ich osobné životné príbehy, ktoré mi zvierali srdiečko od ľútosti, ale aj obdivu.“ – slová režiséra a choreografa Jaroslava Moravčíka.

 

Bez nároku na honorár prijali účinkovanie viacerí poprední umelci ako česko-slovenské legendy Hana Zagorová, Marcela Laiferová, speváčka Sisa Sklovská, populárny spevák Martin Harich , svetovo uznávaný operný spevák Otokar Klein, operná speváčka a členka Opery SND Božena Ferancová , mladý spevák Peter Farkašovský, multiinštrumentalista Peter Luha, brnenský spevácky zbor KAMPANELA či terchovský orchester BOBÁŇOVCI.

 

„Galavečer je už akousi výkladnou skriňou, kedy môžeme predstaviť plody našej dlhodobej práce a predstaviť našich talentovaných štipendistov, ktorí k svojmu účinkovaniu pristupujú s veľkou pokorou a zodpovednosťou. V galaprograme vystupujú talenty po boku popredných umelcov slovenskej a českej scény, čo nepochybne dodáva podujatiu punc exkluzivity.  Všetci umelci prijali účinkovanie bez nároku na honorár, za čo im patrí naša úprimná vďaka!“ – vyjadril sa spoluzakladateľ a predseda Správnej rady Andrej Antonio Leca.

 

„Pred očami divákov i televíznych kamier sa štipendisti prezentujú už ako skutoční umelci, so všetkým čo k tomu patrí. Práve to je pre týchto mladých ľudí nenahraditeľnou príležitosťou a skúsenosťou, ktorá veríme im dá elán do ďalších rokov krásnej ale tvrdej driny. Zároveň je pre nás nesmiernou cťou, že môžeme predstaviť štedrých ľudí, bez pomoci ktorých si len veľmi ťažko vieme predstaviť realizovanie nášho poslania. Pevne veríme, že zmysluplnosť našej neľahkej práce bude pre všetkých, ktorí neváhali túto činnosť podporiť, darom a prejavom vďaky a úcty.“ – slová spolutvorcu projektu Roberta Lecu.

 

Súčasťou charitatívneho galaprogramu je tradične exkluzívna prehliadka úspešných žien, reprezentujúcich spoločenský, politický, kultúrny a podnikateľský život na Slovensku.

 

Tento rok po prvýkrát odovzdali organizátori projektu ocenenie Šťastena za pomoc a podporu mladých talentov. Voľba padla na osobu, ktorá s organizáciou spolupracuje niekoľko rokov. Ocenenie si na javisku prevzala Zuzana Varhaníková, učiteľka Literárno-dramatického odboru ZUŠ Dezidera Kardoša v Bánovciach nad Bebravou, ktorá so svojimi žiakmi dosahuje mimoriadne úspechy, či na súťažiach v umeleckom prednese, s divadelnými predstaveniami ako aj v ich uplatnení v živote. Je spoluzakladateľkou neziskovej organizácie HARMONI, autorkou Štátneho vzdelávacieho programu pre literárno-dramatické odbory na Slovensku či členkou 1. pracovnej skupiny DRAMATICKÁ VÝCHOVA pri NR SR. Venuje sa tvorbe projektov na rozvoj komplexnej osobnosti detí.

Výzva

Text: Roberto Leca

Foto: Ľudmila Krieschová

 

plagát

 

 

 


 

Zverejnené 23.8.2017 -správca-


 

Kultúrne akcie

3.12.2017   13.30 h

Mikuláš-net.jpg

vestibulk KC Bojnice

MIKULÁŠ V BOJNICIACH

Aj do Kultúrneho centra v Bojniciach zavíta v nedeľu 3. decembra 2017 Mikuláš.
Skôr ako príde, vo ...


 

3.12.2017   15.00 h

Mikuláš-net.jpg

veľká sála KC Bojnice, Hurbanovo námestie

O MARUŠKE A DVANÁSTICH MESIAČIKOCH

KC Bojnice

Láskavá rozprávka O MARUŠKE A DVANÁSTICH MESIAČIKOCH, ktorá v ľahkom a vtipnom verši a cez klasický ...


 

3.12.2017   16.30 h

Rozsvietenie stromčeka-3.12.2017-net.jpg

Hurbanovo námestie Bojnice

ROZSVIETENIE VIANOČNÉHO STROMČEKA

KC Bojnice, Mesto Bojnice

Počas štyroch adventných nedieľ v kostoloch i v domácnostiach postupne na adventných vencoch zapaľuj ...


 

31.12.2017   20.00 h

Silvester 2017-net.jpg

kongresová sála KC Bojice

SILVESTER 2017

KC Bojnice

Všetci, ktorí sa chcú zabaviť a stráviť posledný deň roka 2017 v spoločnosti svojich priateľov a zná ...


 

13.1.2018   17.30 h

Noc na Karlštejne-net.jpg

veľká sála KC Bojnice, Hurbanovo námestie

NOC NA KARLŠTEJNĚ

KC Bojnice

Na hrad Karlštejn vybudovaný cisárom Karlom IV. nesmie vstúpiť žiadna žena vrátane jeho manželky, ci ...


 

31.1.2018   18.00 h

Testosterón-net.jpg

veľká sála KC Bojnice, Hurbanovo námestie

TESTOSTERÓN

KC Bojnice

Divadelná komédia o tom, čo si muži myslia o ženách. Manifest mužskej prapodstaty.
Svadobná oslava, ...


 

dnes je: 24.11.2017

meniny má: EmíliaDeutch version
English version
Úvodná stránka