Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2012 - č. 1

AKÁ BOLA TENISOVÁ SEZÓNA?

S príchodom nového roku 2012, máme dôvod obzrieť sa za rokom minulým. Z pohľadu tenistov TK TENIS CENTRUM Bojnice to bol úspešný rok. Družstvo mužov „A“ hralo v II. tenisovej lige, skupina Východ, ktoré historicky 1-krát vyhralo a pre ročník 2012 postúpilo do I. tenisovej ligy. Je to už 4. postup v priebehu 8 rokov – z 3. triedy regionálneho majstrovstva, až do I. ligy. Vyššie je už len extraliga
O úspech sa zaslúžili hráči: Peter Klátik, Andrej Jakál, Ivan Uram, Peter Dedík, Peter Matejov a Ivan Fabík. Hráči dali krásny dar predsedovi klubu Ing. Stanislavovi Šimkovi k tohtoročným 75. narodeninám.
Družstvo mužov „B“ obsadilo 5. miesto v 3. triede regionálneho majstrovstva (RM).
Družstvo starších žiakov obsadilo 5. miesto v 2. triede RM a ako nováčik sa zachránilo.
Mladší žiaci obsadili v 1. triede RM posledné 6. miesto, 1. triedu RM si s najväčšou pravdepodobnosťou zachovajú. Mnoho klubov bude mať v ročníku 2012 problém postaviť družstvá chlapcov i dievčat. Kategória „deti“ sa rozširuje z 9 na 10-ročné, čím od vekovej kategórie „mladšie žiactvo“ nepostúpia noví hráči a hráčky v roku 2012.
Dievčenské družstvá hrali so striedavými úspechmi. Staršie žiačky skončili v 3. triede RM na 4. mieste (posledné), aj keď bola súťaž vyrovnaná. Družstvo bolo zostavené z mladších žiačok. Prakticky to isté družstvo obsadilo 2. miesto v 2. triede RM mladších žiačok. Je možné, že spomínané organizačné zmeny posunú toto družstvo do 1. triedy RM.
V kategórii deti do 9 rokov sme ostali tesne pred bránami celoštátneho finále „Detského DC“ a „Detského FC“ v Národnom tenisovom centre v Bratislave. V rozhodujúcich zápasoch o 3. postupové miesto sme nešťastne prehrali zhodne 2:3, chlapci „A“ s TK DIXON B Bystrica, dievčatá „A“ s Lieskoskovským LTC. Chlapci „B“ obsadili 6. miesto v regionálnom finále.
Čo nás trápi najviac, je malá účasť našich hráčov a hráčok na turnajoch jednotlivcov v detských a v žiackych kategóriách. Výraznejšie sa presadzovali iba Róbert Grolmus, Martina Borková a Melánia Šimorková v kategórii deti do 9 rokov, Rastislav Priehoda a Lota Chrvalová v kategórii mladšieho žiactva.
Tréneri klubu Ing. Stanislav Šimko, Peter Klatik, Ing. Mário Šimko a Ivan Fábik ďakujú členom klubu a priaznivcom za aktívny prístup pri zabezpečovaní činnosti klubu.
Veríme, že rok 2012 bude pre nás úspešný: „dôstojne obstáť v I. tenisovej lige a aby naše detské družstvá, teraz už do 10 rokov, aby zložili „reparát“ a postúpili do celoštátneho finále v NTC v Bratislave“.
Za TK TENIS CENTRUM Bojnice prajem všetkým spoluobčanom a priaznivcom pevné zdravie, šťastie, úspechy a spokojnosť v roku 2012.