Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2004 - č. 10

OKIENKO PRIMÁTORA

Vážení spoluobčania,

na úvod mojich niekoľkých riadkov by som sa rád vrátil k uplynulému mesiacu septembru. Turistická sezóna sa prakticky skončila a jej hodnotenie bude aj predmetom rokovania MsZ. Utíchnutie ruchu turistov vytvorilo priestor pre rôzne aktivity - športové a kultúrne. Mnohým nám neunikli prípravy kultúrneho podujatia muzikálu „V tieni veže“. Osobne som vnímal práce na tomto programe cez prizmu ostatných povinností, ale hlavne som to videl ako novú myšlienku, ktorá si zaslúži podporu od mesta. A súčasne veľmi vhodne zapadala do celoročného plánu kultúrnych aktivít v našom meste. Prišiel september a s ním aj premiéra. Po vzhliadnutí predstavenia som mal pocit ako po plnohodnotnom kultúrnom predstavení. Je to zmes mnohých pocitov. Ak by som mal vymenovať aspoň niektoré, tak je to pocit obdivu k tvorcom a celému kolektívu, pocit radosti, že aj naši umelci vedia vytvoriť hodnotný program, pocit hrdosti, že v meste Bojnice je ďalší program, ktorý bude šíriť dobré meno mesta a ešte mnoho ďalších pocitov. Dalo by sa veľa písať, všetko emotívne som sa snažil vyjadriť prostým slovom „ďakujem“, keď som po premiére gratuloval režisérovi a celému kolektívu, ktorý na projekte „V tieni veže“ pracoval.
Veľmi významnou kultúrnou akciou v našom meste v septembri bol aj 5. ročník Majstrovstiev Európy v dychovej hudbe. Celkový obraz podujatia od oficiálneho otvorenia, cez priebeh až po vyhodnotenie, bol ukážkou schopností a možností nášho mesta a ľudí, ktorí pripravujú podobné akcie. Všetci diváci, ktorí sa zúčastnili na súťažných prehliadkach a na galakoncerte, sa mohli presvedčiť, že aj dychová hudba môže byť dynamická, strhujúca a skutočne zaujímavá. Neodškriepiteľným príkladom o tomto tvrdení bolo vystúpenie skupiny Vlada Kumpána a jeho muzikantov. Osobne som sa oficiálneho otvorenia nemohol zúčastniť, nakoľko som mal povinnosti v Bruseli, kde som bol na rokovaní komisie zahraničných vzťahov pri výbore regiónov Európskej únie ako člen delegovaný za Slovenskú republiku. V čase konania majstrovstiev Európy sme si pripomenuli aj 670 rokov od prvej písomnej zmienky o Dubnici, teraz už súčasti nášho mesta. Sprievodná spoločenská akcia bola dôstojnou oslavou tohoto výročia.
Keď som uviedol, že v septembri bol čas na kultúrne a športové akcie, mal som na mysli okrem iných aj 45. výročie založenia hádzanej v našom meste. Hádzanári si skutočne zaslúžia naše uznanie za dôstojnú reprezentáciu Bojníc prostredníctvom športu. A veľmi zaujímavou bola aj súťaž kynológov, kde boli predvedené veľmi pekné výsledky pri výcviku psov.
Prežili sme hodnotný mesiac a čakajú nás ďalšie. Prajem nám všetkým, aby boli úspešné a uspokojujúce. Záverom chcem opäť každému poďakovať za čas venovaný týmto riadkom.
Ing. Vladislav Oravec
primátor mesta


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka