Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2004 - č. 10

ROZLÚČILI SME SA SO VZÁCNOU OSOBNOSŤOU

V sobotu 25. septembra 2004 o 15.00 h sa v Rímsko katolíckom kostole sv. Martina v Bojniciach konala posledná rozlúčka s našim vzácnym spoluobčanom MUDr. Antonom NEUWIRTHOM (1921-2004). Okrem veľvyslankyne SR pri Svätej Stolici v Ríme, predsedníčky OKC KDH, zástupcu Konfederácie politických väzňov a ďalších prítomných, sa za mesto Bojnice rozlúčil s našim nebohým spoluobčanom Ing.Vladislav Oravec, primátor mesta. Vo svojom príhovore okrem iného povedal :
„ Mesto Bojnice malo tú česť, že medzi jeho občanmi prežil časť svojho života človek, ktorý celý svoj život zasvätil práci pre dobro iných. Nie každé malé mestečko sa môže pochváliť tým, že jeho občanom bol človek navonok skromný, pokorný a dobromyseľný, ktorého ani najťažšie roky a útrapy prežité v minulom režime nezlomili, ale naopak utvrdili vo viere v pravdu a spravodlivosť. Dnes nás môže v srdci hriať pocit, že tento vzácny človek sa dočkal napokon uznania.
V kronike nášho mesta zostane natrvalo zapísané, že tu žil a pracoval poslanec Slovenskej národnej rady (1992 - 1994), predseda výboru SNR pre zdravotníctvo, kandidát v 1. voľbe prezidenta Slovenskej republiky (1993), predseda Paneurópskej únie Slovensko (1993 - 2001), mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky pri Svätej Stolici, pri suverénnom ráde Maltézskych rytierov a pri Sanmarínskej republike (1994 - 1998), nositeľ veľkríža Rádu Pia IX. udeleného pápežom Jánom Pavlom II., nositeľ veľkríža za zásluhy Suverénneho rádu Maltézskych rytierov, čestný predseda Kresťanskodemokratického hnutia, Doktor honoris causa Trnavskej univerzity a od roku 1997 čestný občan mesta Košice, kde v povojnovom období participoval pri zakladaní a budovaní Lekárskej fakulty Univerzity v Košiciach.“

Česť jeho pamiatke !


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka