Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2005 - č. 7

SLOVO NA ÚVOD

Do Je tu leto! Nesie so sebou superlatívy, aké sa len komu hodia. Krásne, romantické, dlhé, horúce, ... Pre školopovinné deti a mládež dva mesiace ničnerobenia, pre rodičov problém kam s deťmi. Riešení je naporúdzi hneď niekoľko. Jedným z najoverenejších je letný pobyt u starých rodičov. Alebo využiť ponuku letných táborov, počas ktorých naše ratolesti nadobudnú aj nejaké vedomosti, či už jazykové alebo športové. No najbežnejším spôsobom trávenia letných prázdnin je často bezcieľne potulovanie sa po sídliskách. Vo všetkých prípadoch je dôležité pamätať na bezpečnosť. Tak, ako sú zradné neznáme vody prírodných jazier, potokov či riek, rovnako sú nebezpečné aj cesty. Smutné štatistiky sú plné podobných prípadov. Stačí malá chvíľka nepozornosti.
Leto, to sú aj viacdňové rodinné dovolenky. Odchod z domu, preplnená poštová schránka, to všetko sú podnety pre dlhoprstých.
K spočítaniu nemilých prekvapení v podobe vykradnutých bytov by nám nestačili ani všetky prsty. Je tu však naporúdzi riešenie. Aj keď
v panelákoch sú si ľudia napriek blízkosti obydlí paradoxne vzdialení, požiadajme susedov, aby nám pravidelne vyberali poštovú schránku a čas od času pozreli na dvere.
Redakcia Bojnických zvestí vám praje leto plné pohody. Tým mladším veľa pekných zážitkov, starším načerpanie energie a nových síl do budúcich období.
-Erik Kližan –


 

dnes je: 18.8.2019

meniny má: Elena, Helena

podrobný kalendár



Deutch version
English version
Úvodná stránka