Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2005 - č. 7

STRETNUTIE OBČANOV PARTNERSKÝCH MIEST BOJNICE(Sk), bAD kROZINGEN(D), JESENÍK(CZ), ROSTA(I) V BOJNICIACH 22.-26. JÚNA 2005

My, účastníci stretnutia občanov družobných miest,
príjmame z tohto stretnutia
„ BOJNICKÚ DEKLARÁCIU “

Budúcnosť Európskej únie je predovšetkým v ďalšom smerovaní európskej integrácie a rozvíjaní vzťahov medzi jednotlivými štátmi únie.
Spolupráca medzi európskymi mestami s cieľom propagovať európsku integráciu a medzi občanmi posilňovať pocit spolupatričnosti k Európskej únii, boli aj motívom nášho stretnutia
v Bojniciach.
Venovali sme sa odovzdávaniu skúseností, diskusiám, vzájomnému poznávaniu, spoločne sme absolvovali poznávacie, kultúrne, spoločenské a športové aktivity, ktorých cieľom bolo zvýšenie európskeho povedomia medzi účastníkmi a zosilnenie pocitu, že patríme do spoločnej Európy.
Vytváranie európskej identity založenej na uznávaných spoločných hodnotách, histórii a kultúre, je teda aj našou spoločnou snahou.
Našim cieľom bolo spojiť ľudí z miestnych spoločenstiev
v rámci Európy, aby spoločne zdieľali názory a vymieňali si skúsenosti, porovnávali vzájomne svoje hodnoty, učili sa
z minulosti a pritom mali podiel na vytváraní budúcnosti. Táto medzikultúrna výmena prispela k zlepšeniu vzájomného poznania kultúry a histórie štyroch národov v Európe.
Spoločne konštatujeme, že najdôležitejšia je priama skúsenosť
s inými kultúrami v prostredí, ktoré podporuje výmenu a kde sa ľudia učia prostredníctvom zaangažovanosti v činnostiach týkajúcich sa každého z nás.
Stretnutie bolo okrem existujúceho zmyslu pre národnú
a regionálnu identitu príležitosťou na vytváranie pocitu príslušnosti
k spoločným európskym ideálom a pozdvihnutiu spoločného kultúrneho dedičstva.

Text deklarácie schválený účastníkmi stretnutia v Bojniciach dňa 25. júna 2005 a za občanov družobných miest podpísaný jeho predstaviteľmi

Ing.Vladislav ORAVEC Dr. Ekkehart MEROTH
primátor mesta starosta mesta
BOJNICE BAD KROZINGEN


Ing. Jiří KRÁTKÝ Dott. Paolo de NIGRIS
starosta mesta starosta mesta
JESENÍK ROSTA


 

Veľavážený kolega Oravec, milí hostia z Jeseníka a Rosty, vážené dámy a páni!

Najprv by som chcel mestu Bojnice vyjadriť svoj obdiv, že sa podarilo s veľkým úsilím, nasadením a za podpory Európskej komisie zorganizovať toto priateľské podujatie.
Je mi ľúto, že do Bojníc nemohla prísť väčšia delegácia, pretože 25. a 26.júna v Bad Krozingene oslavujeme 20.výročie partnerstva s dvoma juhofrancúzskymi obcami Gréoux-Bains de Verden. O to viac nás teší, že nás môžu pri tomto stretnutí zastupovať žiaci a žiačky Okresného gymnázia v sprievode pána učiteľa Jeansa Routha.
Prajem vášmu priateľskému stretnutiu aj v mene našej mestskej rady veľa úspechov a predovšetkým veľa hodnotných rozhovorov a stretnutí s priateľmi.
Touto cestou by som chcel využiť príležitosť pozvať vás (delegáciu 15 - 20 osôb) v čase medzi 22. a 25.septembrom k nám do Bad Krozingenu. Budeme sa tešiť, ak prijmete naše pozvanie.

S pozdravom
Dr. Ekkehart Meroth
starosta


 

dnes je: 18.8.2019

meniny má: Elena, Helena

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka