Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2005 - č. 7

ČO JE NOVÉ V NAŠEJ MATERSKEJ ŠKOLE

V našej materskej škole o pekné zážitky núdzu nemáme. V jedno pekné slnečné dopoludnie nás navštívili ujovia z kynologického klubu s cvičeným psíkom. Prezradili nám, že sa volá Brit a je to pes, ktorého cvičia ako strážneho, obranného ale aj útočného psa pre potreby polície. Aj keď bolo veľmi horúco (čo psíkovi sťažuje jeho výkon), predviedli nám, čo všetko dokáže. Veľmi nás zaujalo, ako vedel reagovať na každý pohyb, povel cvičiteľa. Páchateľa nepustil ani potom ako počul imitáciu streľby, nezľakol sa ani útoku páchateľa a bolesti. Brit vedel, že príkaz „zadrž“ musí splniť.
Cvičiteľ Igor Letavay a Slavomír Lomnický nám okrem ukážok s psíkom Britom porozprávali aj o tom, ako sa treba o psíkov starať. Potrebujú výživnú stravu, dostatok pohybu a veľa lásky, ktorú neúnavne vracajú svojmu majiteľovi. My sme sa dozvedeli, že nielen psíkom, ale žiadnemu živému tvorovi nesmieme ubližovať.
Raz keď vyrastieme, tiež by sme chceli mať doma takého vycvičeného psíka. Ujom z kynologického klubu ďakujeme za to, že k nám prišli a tešíme sa na ďalšie stretnutie s nimi a ich štvornohými kamarátmi.
-Janka Poliaková, zástupkyňa ZŠ s MŠ Bojnice-


 

dnes je: 18.8.2019

meniny má: Elena, Helena

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka