Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2005 - č. 7

DVA POBYTY V ZNAMENÍ PRIATEĽSTVA

V rámci projektu Škola podporujúca zdravie sme absolvovali v dňoch 13.5.-27.5.2005 pobyt v Škole v prírode vo Vysokých Tatrách - Tatranskej Lesnej v penzióne Erika. Prvého turnusu (od 13.5. do 20.5.) sa zúčastnilo 31 žiakov a štyria pedagogickí pracovníci z ročníkov 5.-9. Na druhom turnuse (od 20.5. do 27.5.) štyria pedagógovia viedli 40 detí 3. a 4. ročníka. Spolu s nimi v ŠvP pobudlo aj 27 detí a 3 pedagógovia z družobnej školy z Jeseníka (ČR).
Za priaznivého počasia sme uskutočnili prechádzky a túry v nižších i vysokých polohách Tatier. Po návšteve Smokoviec sme sa pozemnou lanovkou presunuli na Hrebienok, odkiaľ pešou túrou k vodopádom Studenovodského potoka. Oddychovali sme v Reinerovej útulni. Sily nám stačili a tak sme v túre pokračovali k obrovskému vodopádu. Ďalší deň začal vyhliadkou a obdivovaním krás Štrbského plesa, pešou túrou sme zvládli i nádherný vodopád Skok, ktorý bol ešte z časti zamrznutý a tu nás prekvapil i sneh.
Veľmi pekná túra viedla ďalší deň náučným chodníkom zo Štrbského plesa k Popradskému plesu. V Tatranskej Lomnici sme navštívili múzeum TANAP-u. Krásne počasie nám dodávalo silu
a túžbu zvládnuť i náročný výstup ku Skalnatému plesu. Zdolali sme ho v predposledný deň pobytu. Dopravnými prostriedkami na Hrebienok, a ďalej cez Zamkovského chatu až po vytúžený cieľ. Odmenou nám bol nádherný výhľad. Videli sme nielen krásne štíty Tatier, ale i celú Tatranskú kotlinu ako na dlani. Zostup do Tatranskej Lomnice bol náročný, ale o to viac nám chutil obed, ktorý nám denno-denne pripravoval personál penziónu Erika. Popoludnia a večerný čas deti trávili vedno s deťmi z družobnej školy. Po zoznamovacom večierku prišiel rad aj na súťaž o Miss a Boy Školy v prírode, Super Star, vyrobili sme krásne masky a zúčastnili sa pyžamovej párty. Bol to týždeň plný zážitkov, poznávania našich veľhôr, ale i spoznávania
a nadväzovania priateľstiev.
Ďalšieho pobytu v škole v prírode, tentoraz v chorvátskom stredisku Poreč na Istrijskom polostrove, sa v dňoch 3.-12.6.2005 zúčastnilo 17 žiakov ZŠ s MŠ v Bojniciach pod vedením Mgr. Vollmanovej a Mgr. Krčíka v spoločnosti rodičov. Bol to opäť spoločný pobyt žiakov našej školy a družobnej ZŠ v Jesenníku. Jesenícka skupina mala rovnaké početné zloženie. Napriek tomu, že počasie ešte nebolo typicky „dovolenkové“, celý pobyt splnil predstavy a priania všetkých zúčastnených nad očakávanie. Program bol pestrý, vrátane kúpania sa v mori, plavby loďou, výletov na bicykloch do neďalekého malebného mestečka Vrsar, či ochutnávky jedinečnej balkánskej zmrzliny. Pobyt pri mori však umožnil deťom hlavne aktívny oddych a načerpanie dostatočného množstva energie do náročného záveru školského roka. Spoločné aktivity skupín z obidvoch škôl pomohli utvoriť bližšie osobné kontakty deti z Bojníc a z Jesenníka, pedagógom pomohol lepšie a komplexnejšie nazrieť do „duše“ svojich žiakov a tí naopak mali možnosť spoznať svojich učiteľov aj pri iných činnostiach a situáciách aké poskytuje škola. Na záver patrí poďakovanie zúčastneným rodičom Danke Jadroňovej a manželom Jozefovi a Antónii Findorovcom, že starostlivosťou nielen o svoje deti sa pričinili o výbornú atmosféru celého podujatia.


 

dnes je: 18.8.2019

meniny má: Elena, Helena

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka