Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie ku dňu 16. 6. 2017

16.6.2017   16.00 h

Pell mell 59-net.jpg

Hurbanovo námestie Bojnice

PELL MELL 59 – POĎ VON TOUR 2017

KC Bojnice

mladá hudobná skupina PELL MELL 59 pri príležitosti vydania nového albumu vystúpi v rámci turné aj v Bojniciach. Koncert sa uskutoční ako sprievodné podujatie NA KOLESÁCH PROTI RAKOVINE


 

16.6.2017   16.00 h

na kolesách-net.png

Hurbanovo námestie Bojnice

NA KOLESÁCH PROTI RAKOVINE

Nadácia výskumu rakoviny, KC Bojnice

Vo svojom 15. ročníku zavíta kampaň Na kolesách proti rakovine aj do Bojníc – v piatok 16. júna 2017 na Hurbanovo námestie pred Kultúrne centrum Bojnice. Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Bojnice PhDr. František Tám.
O 16.00 h Nadácia Výskum rakoviny s partnermi naplno rozkrúti kolesá na pomoc onkologickým pacientom a zároveň chce rozširovať osvetu o výskume, prevencii, liečbe rakoviny a zdravom životnom štýle. Symbolické jazdy na najrôznejších kolieskových približovadlách odštartuje patrónka kampane Veronika Vadovičová
„Veľká jazda“ – cyklisti pôjdu ulicami Bojníc
„Malá jazda“ – korčule, odrážadlá, skejtbordy, kočíky, vozíčky, atď. okolo Hurbanovho námestia
Podujatie bude obohatené kultúrnym programom, v ktorom vystúpi majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš, sólisti Veľkého zboru donských kozákov, Rocková kapela Pell-Mell 59.

Od pondelka 12.6. do piatka 16.6. sa bude konať verejná Zbierka pre Nadáciu Výskum Rakoviny, ktorá je povolená Ministerstvom vnútra SR a uskutoční sa aj v priestoroch –MsÚ Bojnice, v Kultúrnom centre Bojnice, Mestskej knižnici Bojnice, Infocentre Bojnice na Hurbanovom námestí, vo vestibule NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach, v Kúpeloch Bojnice, a.s. – LD Mier, LD Baník, LD Lysec, v Hoteli Pod zámkom Bojnice, v Hoteli Športcentrum Bojnice. Za podporu ďakujeme.
Zbierku môžete podporiť aj darovacou sms správou v tvare: DMS medzera KOLESA na číslo 877. Cena SMS je 2,00 € a Nadácia Výskum rakoviny dostane 96 % ceny z každej darcovskej SMS.
Výnos zbierky poslúži na zakúpenie zariadenia laminárny box pre sterilnú prácu pri analýze zmien v nádorových bunkách a experimentoch zameraných na najmodernejšie spôsoby liečby s využitím progresívnych prístupov z oblasti nanomedicíny. Cena jedného zariadenia je do 12000,00 €.
Ďakujeme všetkým podporovateľom lebo nikdy nevieme, či tým raz v konečnom dôsledku nepomôžeme aj sami sebe!


 

16.6.2017   19.00 h

Donskí kozáci-net.jpg

veľká sála KC Bojnice, Hurbanovo námestie

KONCERT SÓLISTOV VEĽKÉHO ZBORU DONSKÝCH KOZÁKOV

KC Bojnice

Na Koncerte sólistov Veľkého zboru donských kozákov na čele s atamanom Peťom Chuďakovom a dirigentom Ivan Šallijevom zaznejú pravoslávne spevy a ruské, ukrajinské a slovenské ľudové piesne so sprievodom ruských ľudových nástrojov (bajan, balalajka, gitara).
(Veľký zbor donských kozákov založil ataman Peťa Chuďakov v roku 1981. Je jedným z najúspešnejších speváckych zborov na svete a na Slovensku účinkuje pravidelne. Členovia zboru svojimi hlasmi už fascinovali tisícky divákov v mnohých štátoch Európy aj Ameriky, ale i vo viacerých mestách na Slovensku - Bratislava, Trenčín, Trnava, Nitra, Levice, Myjava, Košice, Prešov, Ružomberok, Žilina a ďalšie. Zbor má sídlo vo Viedni pod názvom Bolschoi Don Kosaken.)
vstupné: dospelí 10,00 €, deti do 14 r. 7,00 €


 

dnes je: 23.3.2018

meniny má: AdriánDeutch version
English version
Úvodná stránka