Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie ku dňu 20. 5. 2018

1.5. - 31.5.2018   9:00 - 17:00

Screenshot_3.png

Slovenské banské múzeum v Handlovej

Výstava malieb Igora Lackoviča

Slovenské banské múzeum v Handlovej

Pri príležitosti Dňa múzeí a galérií Vás pozývame na prezentáciu malieb Igora Lackoviča. Od 1. mája si môžete prezrieť jeho baníkov na plátnach v utorok až sobotu, od 9:00 do 17:00. (www.muzeumbs.sk/handlova)
Igor Lackovič, rodák z Prievidze, svojim baníkom v obrazoch rozumie dokonale. Vyštudoval Strednú priemyselnú školu banícku v Banskej Štiavnici, neskôr sa zamestnal v bani ako časomerač. Práve medzi baníkmi našiel svoje inšpirácie, čiernu farbu podzemných banských diel dokáže pretaviť do farieb, jemného humoru a reality baníckeho povolania.
Pán Lackovič je nielen talentovaný maliar, ale aj uznávaný ilustrátor. Navrhol kreslenú podobu štiavnického Nácka (symbol milého a veselého baníka, ktorý prezentuje aj vážne stránky života niekoľkých generácií haviarov a baníkov) a ilustroval knihy Náckove špásy (dve vydania), Štiavnické divy a Banícke piesne. Za jeho prínos v kultúrnej oblasti mu v roku 2005 mesto Banská Štiavnica udelilo cenu Za záchranu kultúrneho dedičstva. Sám hovorí : „Neodmysliteľnou súčasťou každého umeleckého prejavu je výchova a sebavýchova. Dnešný umelec musí byť súčasťou rastu spoločenstva, v ktorom sa nachádza.“
Obrazy sú zapožičané zo súkromnej zbierky Jána Procnera.


 

20.5.2018   16.00 h

Akordeonika-20.5.2018-net.jpg

veľká sála KC Bojnice

20 ROKOV ORCHESTRA AKORDEONIKA

KC Bojnice a ZUŠ Bojnice

Akordeónový orchester AKORDEONIKA ZUŠ Bojnice vznikol v roku 1998 ako akordeónové kvinteto a postupne sa rozrástol na 25 členný orchester pod umeleckým vedením Mgr. Ota Mellu a jeho zástupcov Ľuboša Hrdého, Dis art. a PaedDr. Tomáša Kozáka.
Počas 20 rokov existencie, ktoré si v tomto roku Orchester Akordeonika pripomína, prešiel istými zmenami a vystriedalo sa vňom množstvo žiakov. V roku 2006 vznikla prípravná zložka Akordeoniky – Akordeonika Baby, kde hrá približne 15 malých akordeonistov pod vedením PaedDr. Tomáša Kozáka. V marci 2008 vznikla top formácia Akordeonika Profi, ktorú tvorí desať najlepších hráčov z materského orchestra Akordeonika, ktorí hrajú umelecky náročný repertoár.
Na oslave 20. narodenín Orchestra Akordeonika môžete byť prítomní aj Vy, ak prídete na ich koncert do Kultúrneho centra Bojnice, kde ich spoločne s AKORDEONIKOU oslávime.
vstupné 5,00 €


 

dnes je: 22.1.2019

meniny má: ZoraDeutch version
English version
Úvodná stránka