Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2004 - č. 4

ŠPORT PRED NÁROČNOU SEZÓNOU

Pred otvorením tenisových súťaží družstiev v roku 2004 došlo k zmene názvu súťaží. Regionálne majstrovstvo (býv. stredoslovenský kraj) bolo premenované na I. triedu. Nasle-dujú nížšie súťaže: II. trieda a III. trieda i v 2 skupinách. Tenisový klub TENIS CENTRUM Bojnice má v tomto roku nasledovné zastúpenie:
mladší žiaci - II. trieda
starší žiaci - II. trieda
dorastenci - III. trieda
mladšie žiačky ”B” - III. trieda
mladšie žiačky ”A” - II. trieda
staršie žiačky - II. trieda
dorastenky - I. trieda

V kategórií seniorov štartujú muži v II. triede. Osem družstiev v súťažiach ostro kontrastuje nielen s činnosťou ďalších 2 tenisových klubov na území mesta, ale i s tzv. veľkoklubmi ako Žilina, Zvolen, B. Bystrica, Rim. Sobota
a ďalšie, ktoré sa ani zďaleka nepodieľajú na tvorbe štruktúry regionálnych súťaží, aké majú možnosti a akú mali tradíciu. Merítko veľkoklub spĺňa iba Baník Prievidza. Všetky jeho družstvá, žiacke aj dorastenecké vo všetkých kategóriách, štartujú v I. triede, muži v II. lige.
Súťaže začínajú I. kolom 1. a 2. mája 2004. Celoštátne súťaže sa hrajú týmto systémom: v sobotu družstvá staršieho žiactva a seniori, v nedeľu družstvá mladšieho žiactva a dora-stenecké.
Zo zvládnutia tak náročného programu máme zmiešané pocity. Trápi nás absencia primeraného sociálneho zázemia, ktoré je
v kluboch so 4 dvorcami samozrejmosťou.
Z hľadiska dlhšieho rozvoja nás trápi právny stav k vlastníctvu pôdy pod dvorcami. K tomu, čo nás teší a povzbudzuje, patria tieto skutočnosti:
· družstvá st. žiakov a mužov boli preradené z III. triedy do II. triedy ako doplnenie do počtu 6 družstiev, čím sme postúpili z 2. miesta ako náhrada za družstvo, ktoré zo súťaže odstúpilo,
· dorastenky budú štartovať v I. triede s cieľom zvíťaziť aspoň
v jednom stretnutí a udržať sa v súťaži,
· zlepšenú výkonnosť budú mať družstvá st. žiačok a dorasten-cov,
· družstvo ml. žiačok ”B” je zostavené z 10-ročných dievčat. Je potrebné aby sa vyhrali, získali skúsenosti a ďalšie 2 roky tvorili údernú silu družstva ml. žiačok, ktoré si bude stanovovať vyššie ciele, ako udržať sa v I. triede.

V dievčenských kategóriách je výkonnosť hráčok i účin-kovanie družstiev na dobrej a postupne i zlepšujúcej sa úrovni. Je to kus dobre vykonanej práce našich trénerov. O nich však až na jeseň, keď vyhodnotíme splnenie výkonnostných cieľov. Ak
v kategórii ml. žiactva docielime také rozšírenie hráčskej základ-ne a výkonnosti ako u ml. žiačok, vybudujeme výkonnosťou veľkoklub aj keď sme ”nezdedili” honosný tenisový areál.

Stanislav Šimko, predseda TK TC Bojnice


 

dnes je: 24.9.2019

meniny má: Ľuboš, Ľubor

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka