Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti - r. 2009 - č. 12

DOBRÝ ZÁVER SEZÓNY

Každoročne v jesenných mesiacoch vyvrcholia podujatia pre deti v rámci „DETSKÉHO DAVIS CUPU (DC) a FED CUPU (FC)“ ako i Detského mini tenisu.
Detský DC a FC (deti do í rokov)
Z oblastného kola, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 21. a 22.júna na našich dvoroch a dvorcoch TK Benedikty postúpili naše družstvá do regionálneho kola takto: družstvo chlapcov z 1.miesta a družstvo dievčat z 2.miesta.
Regionálne kolo sa uskutočnilo dňa 12.septembra 2009 na dvorcoch TK Žilina, kde súťažilo 8 družstiev chlapcov a 8 družstiev dievčat. O postup do celoštátneho finále, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 2.-4.októbra 2009 v Národnom tenisovom centre v Bratislave postúpili družstvá chlapcov:
1. TK Kys.N.Mesto
2. TK Žilina
3. TK Zvolenský Lieskovec
4. TK TC Bojnice, keď sme prehrali, zápas s TK Zvolenský Lieskovec o 3. postupové miesto.
Dievčatá prehrali v 1.kole a do bojov o postup nezasiahli.
Za družstvá nastúpili: - Rastislav Krähenbil, Rastislav Priehoda a Andrej Smetánka
- Klárka Dlugopolská, Ema Mjartanová, Natália Pustajová

Dňa 7.novembra 2009 sa v športovej hale Žilinskej univerzity uskutočnil regionálny turnaj. Súťažilo v ňom 20 družstiev chlapcov a 19 družstiev dievčat. Boli vylosované 4 skupiny chlapcov a 4 skupiny dievčat. Do štvrťfinálového pavúka postupovali družstvá z 1. a 2. miesta. Naši chlapci postúpili z 1.miesta a dievčatá z 2.miesta.
Dievčatá prehrali o postup do semifinále s TK PEPAS Slovenská Ľupča 2:3 a obsadili 5.-8.miesto. O umiestnenie sa nehralo.
Chlapci prešli víťazne až do štvorky a v zápase o postup do finále prehrali s TK DIXON Banská Bystrica 1:4 a obsadili pekné 3.miesto.