Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2012 - č. 2

POĎAKOVANIE

Čas letí a akokoľvek by sme chceli, nedá sa zastaviť a vrátiť späť. Je to už dosť rokov, čo som ako učiteľ pôsobil v Základnej škole v Bojniciach. Do Bojníc som bol preložený po previerkach, po príchode vojsk Varšavskej zmluvy na naše suverénne územie. Nesúhlasil som s ich príchodom, nazval som tento čin okupáciou. V Bojniciach som sa dostal do veľmi priateľského kolektívu.
Veď som tam mal niekoľko bývalých študentiek a priateľov. V škole som učil v tomto kolektíve 17 rokov až do dôchodku. Svojim žiakom som sa snažil vštepovať lásku k vlasti a poskytovať im trvalé vedomosti z môjho odboru chémia a zemepis.
Bol som veľmi milo prekvapený, keď pri oslavách 50. výročia otvorenia novej budovy školy v ankete o najobľúbenejšieho učiteľa som sa dostal medzi dvoch najobľúbenejších.
Kedysi dávno bývalý minister zahraničných vecí ČSR Ján Masaryk povedal: „Šťastní sú tí, čo majú dobrých rodičov a dobrých učiteľov.“ Podľa toho som sa aj riadil. Po toľkých rokoch je to aj pre mňa vysoké morálne ocenenie od mojich žiakov. Pri plnení svojich učiteľských povinností som sa vždy snažil pamätať na to, že učiteľstvo nie je len zamestnanie, ale aj náročné povolanie.
Aspoň takto sa chcem poďakovať všetkým žiakom, čo ocenili moju prácu a ich zásluhou som sa dostal medzi najobľúbenejších učiteľov, vysloviť úprimné a srdečné poďakovanie.
-Mgr. Oskar Bielik -


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka