Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2012 - č. 2

CYKLISTI HORNONITRIANSKEHO KLUBU TRIATLONU ÚSPEŠNÝ

Cez víkend 14.-15.januára 2012 sa uskutočnilo na Králikoch II. a III. kolo Slovenského pohára v zimnom triatlone. Náš región reprezentovali členovia Hornonitrianskeho klubu cyklistky a triatlonu Bojnice. V katogórii veteráni nad 50 rokov skončil Albín Vlček na 2.mieste, ktorý zaostal za víťazom iba pár sekúnd. V kategórii Open skončil Dominik Vlček na 3. mieste. V nedeľu sa konalo tretie kolo Slovenského pohára v zimnom triatlone, ktoré bolo aj zároveň Majstrovstvami Slovenska v zimnom triatlone, kde Albín Vlček obsadil vo svojej katagórii 2.miesto. Discipíny v zimnom triatlone tvoril beh na 6 km, jazda na horskom bicykli po snehu v dĺžke 9 km a beh na lyžiach 9 km. Zimný triatlon sa konal za nepriaznivých poveternostných podmienok - silný nárazový vietor a sneženie, čo malo za následok tvorenie závejov a zasneženie samotných tratí, na ktorých sa súťažilo.