Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2012 - č. 3

SLOVO NA ÚVOD

S príchodom mesiaca marec sa začína meniť chladný vánok na príjemný jarný. Spev vtákov je už o niečo veselší, krajší a intenzívnejší. Po mrazivých dňoch prichádzajú teplejšie a my si môžeme už len s nostalgiou zaspomínať na zimné krátke dni, dlhé noci a vrždiaci sneh pod nohami. Zimu vystrieda jar, ktorej symbolom sú snežienky, narcisy alebo tulipány, a tie zase neodmysliteľne patria k žene a sviatku, ktorý si pripomíname.
Medzinárodný deň žien má svoju dávnu históriu. Dátum 8. marec bol stanovený na počesť veľkého štrajku newyorských krajčírok z textilných tovární, ktorý sa konal v roku 1908. Práve tieto ženy bojovali za svoje práva. Prvý sviatok MDŽ bol v roku 1921 a o rok neskôr už nadobudol masový charakter. Po nežnej revolúcii sme akosi zanevreli na mnoho dobrých vecí a oslava Medzinárodného dňa žien bola jednou z nich. Aj napriek tomu si myslím, že je veľmi dôležité zastaviť sa v tejto uponáhľanej dobe, vzdať hold a prejaviť úctu každej žene, lebo
ŽENA - môže mať na tvári tisíc vrások a v srdci mnoho jaziev, môže byť pre mnohých málo atraktívna, nemoderná, no s istotou viem povedať, že je krásna. Kde je teda ukrytá jej krása a kde je ukrytá krása všetkých žien? Skutočnú krásu ženy nikdy nenájdeme v jej očiach, ak sa budeme zameriavať len na ne a nikdy ju nenájdeme len v jej peknej tvári. Skutočnú krásu ženy nájdeme v jej srdci. Pretože srdce ženy je plné lásky aj keď sa to častokrát samé snažia zakryť, možno zo strachu, možno zo sklamania. Ale kde je príčina týchto sklamaní, a prečo sa boja ukázať, že sú plné citu a lásky? Sme na vine my, muži?
Tak ako si Malý princ uvedomil, že jeho ruža je nádherná až keď sa na ňu pozrel očami srdca, tak aj my, muži, pozerajme sa na svet srdcom. Pretože dobre vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné.
Milé ženy, ženy-matky, ženy-manželky, ženy-dcéry, ženy-vnučky, robíte svet krajším a lepším, preto Vám všetkým patrí úprimná vďaka. Prajem Vám, nielen kvôli ôsmemu marcu, ale z úcty k Vám - dôležitej polovici ľudstva - veľa zdravia, dlhý a šťastný život plný lásky a nehy, aby každý deň bol pre Vás sviatkom a potešením zo života.
Bude mi potešením, ak prijmete pozvanie v mene mojom i poslancov MsZ v Bojniciach vo štvrtok 8.marca 2012 o 16.00 h do veľkej sály Kultúrneho centra Bojnice na spoločenské stretnutie pri príležitosti Medzinárodného dňa žien s kultúrno-spoločenským programom, v ktorom účinkujú Ján a Jaroslav Hruškovci.
- František Tám, primátor mesta


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka