Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2012 - č. 10

KAŽDÝ VEK MÁ SVOJE ČARO

Každý mesiac v roku má svoje nenapodobiteľné čaro, svoj význam tak pre prírodu, ako aj pre nás ľudí. Príchod jesenných dní, sprevádzaný babím letom a rannými hmlami, je typický pre mesiac október, ktorý je venovaný úcte starším.
Určite budú mnohí so mnou súhlasiť, že našu úctu si skôr narodení zaslúžia počas celého roka, nielen 1. októbra, ktorý je vyhlásený za Svetový deň seniorov a následne celý október - ako Mesiac úcty k starším. Úcta, láska, porozumenie, trpezlivosť a uznanie autority starších by sa mali premietať v každodennom živote ako samozrejmosť. Úctu si nemožno načasovať, ani naplánovať na jeden mesiac v roku. Raz budeme všetci starí a po statočne vykonanej práci budeme aj my potrebovať pomoc druhých tak isto, ako ju starší ľudia potrebujú dnes.
Nezabúdajme, že každému z nás pri¬búdajú roky. Neúprosne a neomylne ich prideľuje čas zo svojho náručia nám všetkým. Starnutie prichádza pomaly, nenápadne. Tak, ako sa pominú letné dni a znenazdania prichádza jeseň a my len hľadíme, čo sa to v prírode deje. Nedá sa tomu vyhnúť. Človek sa ocitá v jeseni života a v spomienkach sa obzerá do minulosti. Pripo¬míname si, čo ste počas svoj¬ho života urobili pre svoje deti, rodinu, či pre svoje mesto. Ceníme si Vaše skúsenosti, životné múdrosti, vážime si Vaše vrásky, vlasy postriebrené šedinami, teplo v srdci, odovzdanosť dlane. Tešíme sa s Vami, že ste mali šťastie dožiť sa vyššieho veku, lebo
Vysoký vek tají múdrosť života.
Bielučký vlas skrýva dávne starosti.
Útrapy do tváre vpísal čas.
Len srdce je ešte mladé a dobré,
štedro rozdáva lásku
a nerado o priazeň žobre.
Vy, naši milí seniori, starí otcovia a staré mamy,
buďte ešte dlhé roky medzi nami šťastní. Nech Vaša jeseň je stále pestrá a farebná a užívajte si voľné chvíle v kruhu najbližších - radosť a veselý smiech vnúčat a úspechy Vašich detí. Prajem Vám pevné zdravia a pohodu, aby ste nestrácali chuť do života a naďalej si vychutnávali dni Vašej krásnej jesene.
- František Tám, primátor mesta -


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka