Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2013 - č. 4

SLOVO NA ÚVOD

Po chladnej zime mnohých tvárí, ktorá sa nechcela vzdať svojho žezla a z ktorej sme mnohí až unavení, k nám pomaly prichádza jar. Neklamným dôkazom toho je aj stále viac sa ukazujúce slnko, ktoré prehrieva studenú zem. Každým dňom je jasnejšie, že jar vyhráva a my sa môžeme tešiť na teplejšie dni.
Okrem zubatého slniečka, ktoré silnejšie svieti a hreje môžeme vidieť aj ďalšie neklamné znaky jari – prvé kvietky, ktoré vykúkajú spod zeme, pomaly sa začína zelenať tráva, stromy nasadzujú nové listy a na oblohe je vidieť trilkujúce vtáčiky. Príroda nám dáva najavo, že sa po dlhom zimnom spánku prebúdza a prichádza k nám v novom, farebnom a voňavom šate.
Aj my, ľudia, pociťujeme, že dni začínajú byť dlhšie a viac nás to láka von. Na obnovenom námestí môžeme stretnúť čoraz viac ľudí, ktorí si vyšli na prechádzku. V záhradkách sa začína pomaly pracovať a aj lúky a lesy ožívajú džavotom rozjarených detí. Príroda nám teda ponúka svoju krásu a my by sme sa jej za to mali odvďačiť.
Sú žiaľ medzi nami aj takí, ktorí odhodili plastové fľaše, obaly z konzerv, rôzne obaly a množstvo iného odpadu, ktorý zakryla snehová perina. Tú však roztopilo jarné slniečko a dôkaz našej nezodpovednosti zostal viditeľný a je čas ho upratať. Môžeme tak urobiť na spoločnej environmentálnej prechádzke jarnou prírodou, na ktorú Vás, milí spoluobčania,
spolu s poslancami mestského zastupiteľstva všetkých srdečne pozývame už po šiestykrát v sobotu 20. apríla 2013. Tradične sa stretneme ráno o 8.30 h pred Mestským úradom v Bojniciach alebo pred kostolom Sedembolestnej panny Márie v Dubnici. Tak ako po iné roky, pôjdeme pravidelnou trasou s cieľom na poľovnícku chatu Bohátka, kde tradične ukončíme akciu spoločnou opekačkou.
Osobitne sa obraciam i na mladšie generácie a ubezpečujem ich, že táto iniciatíva nie je snahou o suplovanie práce technických služieb mesta. Podstatou je spojiť príjemné s užitočným, spojiť ľudí rôznych generácií z rôznych častí mesta a spoločne aspoň trochu pomôcť predovšetkým našej prírode. Jarná príroda má svoje čaro, prináša do života radosť, smiech a dobrú náladu.
Som presvedčený o tom, že nie je hanbou ohnúť chrbát za plastovou fľašou v tráve a odniesť ju tam, kam patrí. Hanbou je odhodiť ju, alebo ignorovať ľudí, ktorí to dokážu robiť prirodzene a bez akýchkoľvek zábran.
Tešíme sa na spoločne a príjemne strávené jarné dopoludnie v prírode.
- František Tám, primátor mesta Bojnice -


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka