Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2013 - č. 4

PROJEKT COMENIUS – DRUHÁ ZAHRANIČNÁ CESTA

V dňoch 4.– 8. marca 2013 sme realizovali druhú zahraničnú cestu do Španielska v rámci projektu Comenius. Zúčastnilo sa na ňom päť žiačok 8. ročníka ZŠ s MŠ Bojnice v sprievode pedagogických zamestnancov.
Po pristáti na letisku v Španielsku, naše prvé kroky viedli do partnerskej školy Parque Alluche v Madride, kde nás veľmi milo privítali naši hostitelia. Naše žiačky sa zoznámili so svojimi novými kamarátkami, u ktorých celý čas bývali. Ďalší deň pobytu sa začal veľmi milým a zábavným uvítacím programom, po ktorom prišlo na rad prvé pracovné stretnutie, kde žiaci pracovali spolu so svojimi učiteľmi. Prvý workshop bol o postavení žien v spoločnosti. Druhý workshop bol venovaný téme migrácie obyvateľstva a ďalšia téma, ktorú žiaci spracovávali bola o vzdelávacom systéme danej krajiny.
Veľkým prínosom stretnutí je práve to, že deti sa zaoberajú naozaj veľmi zaujímavými a dôležitými témami a komunikujú v anglickom jazyku. Angličtinu používajú nielen vo svojich prezentáciách a na pracovných stretnutiach, ale keďže celý čas trávia so svojimi zahraničnými priateľmi a ich rodinami, musia sa vynájsť v rôznych situáciách.
Ďalšou veľmi zaujímavou aktivitou bolo hľadanie pokladov v Madride. Nehľadali sme poklady v podobe zlata ani diamantov, ale poklady mesta. Deti všetkých partnerských krajín vytvorili zmiešané tímy a mali zodpovedať otázky a úlohy pripravené v kvíze. V rámci tejto aktivity účastníci spoznali všetky veľmi zaujímavé miesta hlavného mesta. Opäť museli používať angličtinu, pretože sa museli pýtať aj okoloidúcich ľudí. Prvé tri tímy, ktoré najrýchlejšie splnili všetky úlohy, boli odmenené peknými cenami.
Nakoniec prišiel čas rozlúčiť sa. Všetkým bolo naozaj veľmi smutno, keď sa lúčili. Nič sa ale nekončí, pretože v máji sa znovu všetci stretneme u nás v Bojniciach.
- Mgr. Eva Greschnerová -


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka