Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2013 - č. 9

SLOVO NA ÚVOD

Vážení spoluobčania,
čas dovoleniek, oddychu a dva mesiace prázdnin sú neodvratne za nami. Verím, že ste využili leto na oddych, zabudli na stresy každodenného života a načerpali ste dostatok energie a síl do ďalšieho obdobia. Verím, že ste leto prežili so svojimi blízkymi, že ste cestovali, videli rôzne kraje, navštívili svojich príbuzných, alebo si zveľaďovali svoje príbytky.
S koncom leta prichádza aj začiatok nového školského roka, v ktorom všetkým žiakom a študentom želám, aby sa im v škole darilo, aby každý deň prichádzali do školy s radosťou, aby sa veľa naučili a zároveň riešili čo najmenej problémov. Tiež im želám krásne zážitky z nasledujúcich mesiacov strávených v školských laviciach. Zvlášť našim prváčikom, ktorých čaká náročné obdobie, kedy svoje obľúbené hračky vymenia za zošity a školské pomôcky. Prajem im rýchle a ľahké zvládnutie školskej abecedy, tajomstiev čísel a záhad prírody. Buďme im oporou, aby si ľahko zvykli na nové prostredie, spolužiakov a povinnosti. Našim deviatakom a maturantom želám správnu voľbu, ktorá pozitívne ovplyvní ich ďalšie smerovanie. Veľa trpezlivosti želám tým, ktorí majú nenahraditeľnú úlohu v živote žiakov, pedagógom. Nech ich snaha dopadá na úrodnú pôdu a vracia sa im v podobe úspechov ich zverencov. A rodičom želám veľa radostí z ich detí.
Milí spoluobčania, september je napriek skracujúcemu sa dňu mesiac slnečného jasu. Naši predkovia ho preto označovali ako žiariaci alebo jasný mesiac - jaseň. Príroda je plná farieb – od žltej, oranžovej až po ohnivočervenú. Je to ideálny mesiac horskej turistiky. Z lesov a lúk sa odparuje menej vlahy a koncom septembra sa s vysokou pravdepodobnosťou vyskytuje ustálené pekné počasie, tzv. babie leto.
Všetkým Vám želám, aby ste ho prežili príjemne – či pri zbere úrody, alebo v spoločnosti svojich blízkych. Stačí sa vybrať na prechádzku a snáď i v sebe odhalíme niečo pekné, čo sme doteraz nestihli nájsť.
- Bc. František Tám, primátor mesta –


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka