Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bojnické zvesti

Bojnické zvesti - r. 2013 - č. 9

BOJNICKÁ KAPELA - VÍŤAZ CELOŠTÁTNEJ SÚŤAŽE...

V sobotu 22. júna 2013 sa v kultúrnom stredisku sklárskej firmy RONA v Lednických Rovniach konala XXII. Celoštátna súťaž a prehliadka malých dychových hudieb. Súťažilo 8 dychových orchestrov - vlaňajší víťazi krajských kôl.
Vlani v tejto súťaži za Trenčiansky kraj zvíťazila Bojnická kapela, ktorá na tohtoročnej celoslovenskej súťaži pod umeleckým vedením Mgr. art. Mareka Flimela obhájila svoje víťazstvo a tým dokázala, že ho získala oprávnene. Bojnická kapela so ziskom 94,75 bodov sa stala absolútnym víťazom a laureátom súťaže Majster Slovenska, pred dychovým súborom FOR z Bratislavy a malou dychovou hudbou Fatranka zo Žiliny.
Podľa slov predsedu poroty Mgr. Adama Hudeca „Hudobný prejav Bojnickej kapely bol v každej skladbe precízny, so zdravými tónmi, dodržanou dynamikou a muzikantsky vyzretým výkonom“. S týmto hodnotením sa zhodli aj ostatní členovia odbornej poroty.
Kapela okrem viacerých ďalších ocenení zároveň získala pozvánku reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách Európy dychovej hudby v rakúskom mestečku Ried v máji 2014.
Celému kolektívu gratulujeme a želáme veľa úspechov v ďalšej ich činnosti.
- redakcia -


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendárDeutch version
English version
Úvodná stránka